Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek? Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z kryzysami psychicznymi okazywanej dla osób, które są w gorszym momencie. Osoby zdrowiejące, podobnie jak wszyscy inni mają prawo do miłości i jej potrzebują, chcą i potrafią obdarzać nią innych. Pomóżmy im w tym!

Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia. 14 lutego osoby zdrowiejące, uczestnicy grup samopomocowych odwiedzają osoby korzystające ze wsparcia. Wręczają im róże, będące symbolem nadziei na zdrowienie, wprowadzają chwile radości do codziennego życia pacjentów, często osamotnionych i rzadko odwiedzanych przez bliskich i znajomych.

W związku z ograniczonymi możliwościami kontaktu, a często realizacją wsparcia online Akcja Róża od św. Walentego zmieniła formułę.

Szczegóły na stronie: https://centrumsamopomocy.pl/?p=2303.